Miękkie belki treningowe, to niezastąpione narzędzie w treningu Twojego konia, z pewnością pokochasz je od pierwszego użycia.

Miękkie belki treningowe.

Co sprawia, że miękkie belki treningowe są tak wyjątkowe ?

  1. Masz do wyboru aż 5 żywych kolorów, które zapewnią że praca z nimi będzie wyzwaniem dla koncentracji Twojego zwierzęcia.
  2. Nieprzeciętna waga każdej belki bez wątpienia sprawi, że ustawienie najbardziej wymagających konfiguracji stanie się lekkim i przyjemnym zadaniem. Waga jednej belki to około 1,6 kg.
  3. Wykonane są z wodoodpornego materiału. Dzięki temu możesz trenować cały rok, nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych.
  4. Elastyczny rdzeń gwarantuje Wam bezpieczeństwo podczas treningu. Upadek z konia, bądź potrącenia przez zwierzę belki, spowoduje odkształcenie się jej i amortyzację uderzenia.
  5. Minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji końskich nóg. Elastyczny rdzeń nie powoduje bolesnych uderzeń w trakcie treningu, które są przyczyną mikrourazów w nogach Twojego konia.
  6. Mobilność. Każdą belkę możesz złożyć, aby bezpiecznie ją przetransportować. (Pamiętaj, że belka wraca do pierwotnej formy w czasie do 48 godzin).
  7. Trwałość. Każda belka wykonywana jest ręcznie z dbałością o najmniejszy szczegół, a użyte materiały są najwyższej jakości.
miękkie belki
Miękkie belki do treningu koni

Pewnie zastanawiasz się teraz, czy koń będzie je szanował? Czy nie zacznie pracować niedbale lub co gorsza nastąpi regres w treningu.

Otóż bez wątpienia, tak się nie stanie. Konie doskonale pracują na miękkich wskazówkach i szanują je. Żywe kolory angażują do pracy obie półkule mózgowe, które są niezbędne do wypracowania prawidłowych wzorców ruch. Twój koń również świetnie będzie sobie z nimi radził.
Dodatkowo elastyczny materiał, z którego wykonane są miękkie belki treningowe. sprawia nieprzyjemne odczucie podczas nadepnięcia, a to z pewnością zniechęci do stawania na nie nogą.

Reasumują trening na miękkich belkach, to bezpieczna, ale także wygodna forma treningu dla Twojego zwierzęcia

To wszystko w trosce o dobro Twoje i Twojego konia. A w tym artykule przeczytasz: czy warto trenować na cavaletti.